piątek, 5 listopada 2010

Muzycznie z Irlandii

No, prawie, bo chłopaki z obu grup w USA urodzeni, a przynajmniej mieszkający od dziecka, ale dzielnie muzykę swoich przodków wplatają.

Zaczniemy od Dropkick Murphys, którzy mają na koncie tyle irlandzkich klasyków, że jak w knajpie w Londynie trafiłam na koncert Pana z Gitarą to ze zdumieniem odkryłam, że znam wszystko co śpiewa :) Co roku dają dwa koncerty pod rząd w Bostonie, z okazji Dnia Św. Patryka i właśnie sprawdziłam na stronie - oba koncerty na 2011 są już wyprzedane. To jest kurde fenomen, a show na nich dają niesamowity :)
Tutaj spokojny, wzruszający kawałek dedykowany ofiarom I Wojny Światowej, oryginalnie nagrany i zaśpiewany przez irlandzkiego artystę, Erica Bogle'a.A żeby nie było za smutno, radośni chłopcy z Flogging Molly zaśpiewają pijacką kołysankę :))))"'Cos we find ourselves in the same old mess, singing drunken lullabies" :)
I jestem trzeźwa, żeby potem nie było :P

A na koniec Pani, której wielkiej zapowiedzi robić nie muszę, czyli Dolores O'Riordan, wokalistka The Cranberries, której głos uwielbiam od lat. I polecam cały album "Are you listening", bardzo bardzo.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza